Teatr mały, ale wielki…

Nasze przedszkole to miejsce, gdzie codziennie dzieje się coś ciekawego. Jednak są też dni wyjątkowe, niezwykłe, zaczarowane i bajkowe. To momenty, kiedy przenosimy się do innego świata bajek, fantazji, wyobraźni. Tym światem jest teatr. Nasza najmłodsza grupa miała okazję już dwa razy udać się w to niezwykłe miejsce. Pierwszy raz podczas wycieczki na warszawską Starówkę… kiedy to wybraliśmy się do teatru „Małego widza” na przedstawienie pt. „Ahoj!”. Było to niezwykłe doświadczenie. Połączenie obrazu, muzyki, świetnej aktorskiej gry i sprzętów malarskich. Tak, tak… sprzętów do malowania pokoju, z których bohaterowie wyczarowali łódkę, morze, zwierzęta tam żyjące i szereg żeglarskich przygód. Przedstawienie było tak niezwykłe, że zaparło dech w piersiach dzieciom oraz wszystkim wychowawcom. Jednak nie koniec na tym teatralnych przygód. Całkiem niedawno przedszkolaki odwiedziła inna grupa aktorów. Tym razem były to pluszowe kukiełki, które zaprezentowały nam przedstawienie pt. „Pluszowe opowieści o przyjaźni”. Teatr bawi, a przez zabawę uczy i wychowuje. Rozwija też ten cudowny dar, jakim są fantazja i wyobraźnia. A za chwilę grudzień, czas śniegu, Mikołaja, elfów, aniołków i świąt, czyli doskonała okazja do odwiedzenia świata teatru po raz kolejny.  

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress